Більшість своїх навичок , що до гри на гітарі я здобуваю з відео уроків. Саме відео уроки допоможу детально та наглядно отримати всі потрібні знання.Ось декілька відео уроків які дуже допоможуть в навчанні грі на гітарі:
Всебічний догляд за гітарою допоможе зберегти не тільки первозданний вигляд, але і нескінченну любов свого власника. Хоча на цей рахунок є й інші думки. Багато досвідчених гітаристи вважають, що гітара з роками повинна виглядати виключно «природно-обіграти». На їхню думку подряпини, потертості та інше, відмінно «прикрашають» гітару (як шрами чоловіка) і особливо добре підкреслюють її індивідуальність. Звичайно, з цією думкою можна довго сперечатися, але в будь-якому випадку, якщо ви читаєте цю статтю, то, як можна здогадатися, перспектива володіння добре обіграти гітарою вас не особливо влаштовує ... :)
Догляд за корпусом гітари
Найпростішим засобом по догляду за корпусом можна назвати звичайну суху бавовняну ганчірку, але це, на жаль, не допоможе позбутися від подряпин. Якщо хочеться чогось більш серйозного, то можна купити спеціальний тюбик з полиролем для гітари, благо коштують вони не дуже дорого, в межах 300 дерев'яних. Дуже часто в комплекті з такими полиролями йдуть спеціальні серветки, що дуже навіть зручно.
Догляд за накладкою грифа
Більшість накладок зроблені з палісандра, деревина якого в два рази міцніше дуба, рідше з цінного чорного дерева (ебони). Сама основна проблема це забруднення і розсихання. Врятувати накладу і надати її первісного лиску допоможе лимонне масло. Даний засіб відмінно очищає дерево від жиру, слідів пальців і протистоїть сухості. Ціна в районі 150 руб.
Догляд за ладами гітари
Как не странно є і такий засіб. На жаль, відполірувати лади повною мірою цією штукою не вдасться, а от очистити їх від бруду і надати блиску можна цілком. Для повноцінної поліровки ладів необхідно використовувати пасту ГОИ, але краще повністю довірити цю процедуру гітарного майстра.
Догляд за струнами гітари
Максимальний термін служби струн лежить в районі 2-3 місяців, за умови, що ви граєте кожен день, ну або майже кожен. Але головний ворог струн аж ніяк не потожіровие, і навіть не іржа, а деформація ... і тут вже ніщо не здатне реанімувати їх. Для очищення ще не сильно зношених струн можна застосовувати спеціальні хімічні очисники струн або нехитре пристосування, за формою нагадує широку прищіпку. До речі, у продажу "прищіпка" зустрічається дуже рідко.
Зберігання гітари
Саме зберігання гітари в підсумку остаточно вирішує долю гітари і про це у нас є окрема стаття.
Гітара це інструменти який потребує постійного налаштування.Процедура настройки наступна:
Подивіться на гриф гітари — там ви побачите шість струн. Починати настройку слід з самої нижньої струни, вона ж вважається першою. Це найтонша струна і її звучання відповідає ноті ми (Е) першої октави.
смикніть пальцем або медіатором першу струну. Усли ви випадково не перервали звучання, то ви почуєте ноту ми. Як нам перевірити, чи дійсно це звучить потрібна нота? Побутовий спосіб: зателефонуйте куди-небудь, де не будуть брати трубку або попросіть когось не брати. Гудки, які ви почуєте, соответствовуют ноті ми. Тепер, запам’ятавши звучання, ви можете підтягти або послабити струну для того, щоб отримати ноту ми.
Для того, щоб підлаштовувати тон струни, використовують колки гітари. Вони знаходяться на голівці гітари. Якщо ваша гітара зроблена, таким чином, що ви бачите по три колка з кожного боку головки, значить у вас в руках класична гітара. Перша струна — це ближній кілочок від грифа. Струни з’єднані з колками, тому ви можете простежити це з’єднання і знайти потрібний кілочок для настройки інструменту.
Отже. Колок знайдений. Тепер смикніть струну. І поки звучить нота, спробуйте покрутити кілочок в різні боки. Напевно ви помітите, що від ваших дій змінюється висота звуку. Ваше завдання — побудувати першу струну, щоб вона звучала як нота ми. Крім звичайного телефону можна використовувати спеціальний прилад. Він називається камертон. Камертон видає ноту кожної струни. За слуху ви можете вибудувати кожну струну.
Припустимо, що ви домоглися потрібного звучання першої струни. І ви чуєте прекрасну, легку і повітряну нотку ми. Від цієї струни можна постороіть всю гітару. Зробимо це таким чином.
дерну «відкриту» першу струну. Відкрита струна — це означає, що ви не затискаєте струну ні на одному з ладів гітари.
Тепер затисніть другу струну (це наступна по товщині і по порядку після першої) на п’ятому ладу. Технологія постороения така. Відкрита перша струна і, затиснута на п’ятому ладу друга струна, повинні звучати абсолютно однаково. Тепер, за допомогою кілочка другій струні, потрібно добитися правильного звучання. Домоглися. Переходимо до третьої струні.
Третя струна, затиснута на четвертому ладу, повинна звучати також, як відкрита друга. Насторілі.
Четверта струна, затиснута на п’ятому ладу, повинна звучати також, як відкрита третя.
П’ята струна, затиснута на п’ятому ладу, повинна звучати також, як відкрита четверта.
І нарешті, шоста струна, затиснута на п’ятому ладу, повинна звучати також, як відкрита п’ята.
Тепер потрібно перевірити лад. Затисніть будь-який відомий вам акорд. Якщо він звучить чисто і без фальші, значить гітара побудована правильно.
Це ручний спосіб настройки. Ви також можете використовувати тюнер. Потрібно його придбати. В інструкції доступно пояснити принципи його роботи та побудова гітари з його допомогою.
Основним джерелом інформації для мене є мережа інтернет. З вітси я дізнаюсь все що потрібто для удосконалення моїх навичок, Ось переліт дуже корисних сайтів повязаних з грою на гітарі:
http://nagitaru.ru/ gitarre.ru
sozservis.blogspot.com
Кожна людина, яка вирішила зайнятися самостійно гітарного ремеслу, задається питанням. З чого почати? Що первинне, а що вторинне?
Основні етапи та їх послідовність:
-техніка гри
-теорія музики
-розвиток слуху
-розвиток почуття ритму
-репертуар
-мастерство виконання
Це основні пункти, на які спирається гітарне виконавство.
Техніка гри:
Ділиться на постановку і подальшу техніку гри для правої руки і техніку для лівої.
Дуже важливий етап у розвитку будь-якого гітариста, особливо новачка, тому на цьому етапі багато стикаються з серйозними труднощами. Хоча тут просто потрібно розвинути пальці обох рук: розтяжка, незалежність пальців, автоматизм.
Елементарна теорія музики:
Не менш важливий етап. Допомагає зрозуміти будову музики в цілому.
Безумовно, рано чи пізно вам захочеться дізнатися як знайти певну ноту на грифі гітари або наприклад, придумали простеньку мелодію в 10 звуків і виникає питання, а з яких нот складається ця мелодія?
А також, обов'язково вам захочеться дізнатися, як будуються акорди? Що таке тональність? І т.д ...
Розвиток слуху:
Тут вся завдання полягає в формуванні взаємозв'язку між гітарою і вухами.
Головне знати, що даний навик розвивається поступово. Тому не варто засмучуватися, якщо на самому початку ви не розумієте, де звук в унісон, а де ні.
Дуже корисним і природним трампліном стане - здатність налаштувати гітару. Під час процесу її налаштування, ви паралельно налаштовуєте і свій слух. Також, за налаштованої гітарі можна зрозуміти який слух того, хто її налаштував.
Розвиток почуття ритму:
Для цього існує нескладний прилад - метроном. Вся задача розвинути в собі, як би внутрішній метроном, який буде при виконанні пісень стежити, щоб ви не уповільнювали темп і не прискорювали, а тримали той з яким почали своє виконання.
Напрацювання репертуару:
Музика без слів - 50% майстерності. На цьому етапі слід налаштувати взаємозв'язок між руками і головою. Причому голова включає в себе слух, голос і відчуття ритму. Спочатку складно співати під гітару певним мотивом пісню і тримати при цьому стабільний ритм. Але треба вчитися!
Майстерність виконання:
Все про що писалося вище це здебільшого є механікою. Зіграти і заспівати красиво - це 70% майстерності. А хтось скаже, що 30%. Як 30? Запитаєте ви ..
Без емоцій і харизми багатьом слухачам ваше виконання не доставить такого задоволення, якого б вони могли отримати, якби ви торкнулися їхні почуття. Загалом потрібно розвивати свої акторські здібності, а може бути навіть характер в цілому.
Якщо говорити про банальну практиці, то тут головне завдання - почати виконувати мелодії або пісні на публіці і робити це якомога частіше. А харизма виконання прийде в міру досвіду.
І пам'ятайте, що нульовий результат - це теж результат. Тому, не потрібно зупинятися на досягнутому!
неділя, 22 березня 2015 р.
Моє основне хобі це гра на гітарі тому з кожним днем я розвиваюсь в цій сфері.Сьогодні я вивчив нову пісню